Broken linkbuilding – jak využít chybné odkazy pro získání zpětných odkazů poradí Softconic.cz

Chtěli byste získat více zpětných odkazů pro váš web? Vyzkoušeli jste už všechny možné strategie linkbuildingu a pořád nic nefunguje? Zkuste tzv. „broken linkbuilding“!

To je metoda spočívající v hledání nefunkčních odkazů na cizích webových stránkách a nabízení opraveného obsahu s odkazy na vlastní web.

Připravili jsme si pro vás návod krok po kroku, který vás provede procesem broken linkbuildingu od začátku do konce.

Krok 1: hledání chybných odkazů

Napřed musíte najít broken odkazy. Hledejte takové, které vedou na neexistující stránky (tzv. „404 stránky“). Že nevíte jak?

Pomocí SEO online nástrojů přeci!

Zkuste třeba Moz’s Link Explorer, Ahrefs nebo Screaming Frog.

Krok 2: analýza relevantnosti

Ne všechny stránky, které mají nefunkční odkazy, budou pro váš obsah relevantní. Vyberte si ty, které mají co nejblíže k obsahu na vašem webu.

Krok 3: vytvoření obsahu

Nyní přichází na řadu tvorba obsahu. Napište texty nebo vytvořte infografiky, které budou relevantní pro stránku, kde je chybný odkaz umístěn.

Obsah by měl být hodnotný, informativní a co nejvíce odpovídat původnímu odkazu.

Krok 4: kontaktování webu

Pak už stačí jen kontaktovat majitele webové stránky s chybným odkazem. Upozorněte je na nefunkční odkaz a nabídněte svůj obsah jako náhradu.

Snažte se být zdvořilí, působit profesionálně a zprávu napsat dostatečně osobní – ať nepůsobíte jako robot.

Krok 5: čekání

Sledujte svůj e-mail a kontrolujte, jestli majitel stránky reagoval. Možná se bude ptát na detaily obsahu nebo po vás chtít další informace.

Odpovídejte rychle a profesionálně.

Krok 6: propagace

Když majitel stránky odsouhlasí nahrazení starého článku tím vaším, můžete se o vaši novou spolupráci podělit na sociálních sítích se svými sledujícími.

TIP: Pokud broken linkbuilding není nic pro vás, ale i tak chcete získávat kvalitní zpětné odkazy, podívejte se na www.softconic.cz, kde vám rádi se zpětnými odkazy pomohou 😊